Selasa, 08 Maret 2016

Każde sztachety z PCV są nieodłącznym składnikiem wszelkiej posiadłości.Mało kto wyobraża sobie budynek wolno stojący bez parkanu. Żeby można się było dostać na obszar własnej posiadłości niezbędna jest bramka wejściowa oraz brama.
Z pewnością bramy oraz furtki ogrodzeniowe powinny być porządnie skonstruowane bo narażone są na o wiele większe obciążenie aniżeli pozostała cześć balaski z PCV na plot i furtę ze sztachet. W takim razie jakie winny być furtki i bramy ogrodzeniowe? Każda furta winna być na tyle duża ażeby zapewniała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka powinna także umożliwiać przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Najczęściej przyjmuje się iż furtka ogrodzeniowa powinna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo czy tez lewostronna otwierana. Ze względu na to iż przęsła ogrodzeniowe na ogół są zamontowane ponad murkiem furtka powinna znajdować się trochę wyższa niż przęsło ogrodzeniowe by sztachety plastikowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachet było równej wysokości.

Przy wyborze sztachety PVC na plot i bramę ogrodzeniowa istnieje więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno lub dwu skrzydłowe. Poza doborem liczby skrzydeł bramy w zależności od zabudowania nieruchomości brama może być przesuwna ewentualnie rozwierana. Żeby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki jakiemu brama będzie się samoczynnie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna wypada uwzględnić fakt iż plot Winylowe przy bramie winno być na tyle długie żeby cala brama się za nim ukryła. Bramy rozwierane z kolei potrzebują powierzchni aby bramę można było swobodnie otworzyć. Jeżeli chodzi o wielkość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, natomiast przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór towaru z jakiego brama wjazdowa i furtka ma być zrobiona. Te 2 składniki ogrodzenia nie powinny różnić się ani kształtem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby ploty z plastiku na plot i bramę ze sztachetek prezentowało się homogenicznie. W sprzedaży osiągalne są bramy i furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furtki) oraz drewniane ogrodzenia (sztachety które można wykorzystać do wypełnienia bramy lub furty).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar